Logo

instrukcja_1

 1. Kliknij pole „wyszukiwarka”.

 2. instrukcja_2
 3. Wpisz imię poszukiwanego zmarłego.
 4. Wpisz nazwisko poszukiwanego zmarłego.
 5. Naciśnij przycisk „szukaj”.

 6. instrukcja_3
 7. Przykładem instrukcji wyszukiwania będzie śp. Bronisław Malinowski (wybitny polski lekkoatleta, Honorowy Obywatel Miasta Grudziądza). Jak widać powyżej, na naszym cmentarzu pochowane są trzy osoby o danym imieniu i nazwisku. Data śmierci poszukiwanego przez nas zmarłego to: 27 września 1981 – pasuje ona do drugiej pozycji z listy (strzałka numer 5). Widzimy tutaj także dokładną pozycję umiejscowienia grobu:
   sektor 23;
   rząd 12;
   miejsce 30.
  (W przypadku, gdy dobrze znasz system wyszukiwania grobów na naszym cmentarzu, a wyżej wymienione liczby są dla Ciebie wystarczającą informacją – możesz zamknąć stronę bądź przystąpić do odnalezienia kolejnej osoby).

 8. W celu uzyskania większej ilości szczegółów kliknij w pole „pokaż grób”.

 9. instrukcja_4
 10. Ponownie widzimy dokładną pozycję umiejscowienia grobu, którą należy zapamiętać bądź zapisać:
   sektor 23;
   rząd 12;
   miejsce 30.

 11. Koło imienia i nazwiska oraz daty śmierci / pogrzebu zmarłego pojawiła się miniaturka zdjęcia nagrobka. Aby je powiększyć należy kliknąć na daną fotografię.

 12. instrukcja_5
 13. Aby wyłączyć powiększone zdjęcie nagrobka i powrócić do poprzedniej strony naciśnij przycisk „X” znajdujący się w prawym górnym roku ekranu. (Uwaga! Niektóre zdjęcia mogą być nieaktualne. Aktualizujemy je tylko w przypadku formalnego zgłoszenia wymiany nagrobka!)

 14. instrukcja_6
 15. Zapamiętane wcześniej dane dotyczące umiejscowienia nagrobka (patrz punkt 7) można również rozłożyć na czynniki pierwsze. Jak widać na powyższej ilustracji oprócz miniaturowego zdjęcia nagrobka system dodatkowo przedstawia mapę cmentarza z zaznaczonym na zielono sektorem w którym odnajdziemy interesujący nas grób (w tym przypadku jest to sektor 23 – strzałka numer 10). Dla ułatwienia orientacji w terenie, na mapie oznaczone są także wszystkie wejściowe furtki oraz bramy (bramy występują wyłącznie od strony ulicy Cmentarnej). Aby przejść dalej klikamy na podświetlony sektor (tj. 23).

 16. instrukcja_7
 17. Na naszym ekranie pojawi się zdjęcie lotnicze wybranego sektora. Strzałka numer 11 wskazuje na drogowskaz od którego rozpoczynamy liczenie rzędów i miejsc. Aby ułatwić poszukiwania, na terenie cmentarza wszystkie drogowskazy umieszczone są dokładnie w tych samych miejscach, które pokazuje system.

 18. W naszym przypadku nagrobek śp. Bronisława Malinowskiego znajduje się w rzędzie 12. Został on podświetlony na zielono (można zauważyć, że jest to ostatni rząd danego sektora – strzałka numer 12). Poszukiwany przez nas zmarły pochowany jest na miejscu o numerze 30. Liczymy je rozpoczynając zawsze od strony drogowskazu przechodząc wzdłuż danego rzędu (systemowej zielonej ramki). (Uwaga! Jeden nagrobek nie równa się jednemu miejscu! Szersze nagrobki bądź grobowce często uznawane są za miejsca podwójne, a nawet potrójne!)

 19. Aby wyłączyć zdjęcie lotnicze sektora i powrócić do poprzedniej strony naciśnij przycisk „X” znajdujący się w prawym górnym roku ekranu.

 20. instrukcja_8
 21. Poszukiwania zakończone! Jeśli chcesz odnaleźć kolejnego zmarłego ponownie wciśnij pole „wyszukiwarka” i wróć do drugiego punktu instrukcji.